Jak vybrat tabuli?

Tabule a tabulové systémy jsou dostupné v celé řadě variant a naleznou uplatnění zejména ve školách, kancelářích, výrobních provozech apod. V následujícím textu vám nabízíme několik informací, které vám při výběru tabule mohou pomoci.

Povrch tabule

Důležitým kritériem při výběru tabule je povrch, který výrazně ovlivňuje její celkovou životnost a komfort použití. Základní druhy povrchů tabulí jsou:

 • keramický – tvoří jej dvouvrstvá glazura vypalovaná při teplotě cca 800°C. Tabule s keramickým povrchem snesou nejvyšší zátěž a jejich předpokládaná životnost je více než 50 let. Považujeme je za jedinou rozumnou volbu do školních učeben. Dostupné barvy jsou bílá, zelená, a tmavě šedá (antracit). Tabule s keramickým povrchem jsou magnetické.
  Všechny námi dodávané projekční tabule jsou vybaveny keramickým povrchem v matném provedení. Speciálním typem je pak keramický projekční povrch MICA.
  Záruka na smazatelnost keramického povrchu je 25 let.
 • lakovaný – vysoce kvalitní povrch pro intenzivní používání např. v kanceláři, výrobním provozu apod. Lakovaný povrch je dostupný v bílé barvě a je magnetický. Lakované magnetické tabule lze dodat s plnobarevným potiskem dle vlastního grafického návrhu.
 • MDF – povrch pro občasné použití, není magnetický. Většinou se používá u tabulí s dřevěným rámem.
 • sklo – velmi odolný a stylový povrch, vhodný i pro velmi intenzivní používání. Skleněné magnetické tabule jsou dostupné v několika barvách.

Typy tabulí

1. Jednodílné tabule

jednodílná tabuleTabule pro přímou montáž na stěnu. Jsou dostupné v mnoha rozměrech, v provedení s hliníkovým nebo dřevěným rámem. Doporučujeme zejména tabule s keramickým povrchem, které zaručují mnohaletý bezproblémový provoz.

 • Keramické tabule Softline – rám z eloxovaného hliníku s plastovými spojovacími rohy. Instalace je možná na šířku i na výšku. Příznivá cena a vysoká odolnost předurčují tyto tabule pro aplikace ve školách.
 • Keramické tabule Design jsou dostupné pouze s keramickým povrchem. Jejich předností je nižší hmotnost a propracovanější hliníkový rám. Doporučujeme je zejména do kanceláří a zasedacích místností nebo tam kde je důležitým parametrem hmotnost tabule.
 • Keramické tabule Woodlook - vysoce kvalitní tabule s hliníkovým rámem v dřevěných dezénech (ořech, dub, borovice).
 • Bezrámové tabule Frameless - stylové tabule pro vyjímečné interiéry kanceláří a zasedacích místností. Keramický povrch je magnetický a zaručuje dlouhou bezproblémovou životnost.
 • Projekční tabule – matný povrch umožňuje projekci s výrazným omezením tzv. hotspotu. Ideální varianta pro použití s interaktivními projektory. Projekční tabule jsou dostupné i ve variantě Triptych. Oba typy je možné instalovat na pružinový zvedací mechanismus.
  V naší nabídce naleznete mnoho modelů projekčních tabulí.
 • Magnetické tabule s lakovaným povrchem - jsou dostupné v provedení s dřevěným nebo hliníkovým rámem. Lze je doporučit pro intenzivní použití např. v kancelářích, domácnostech, ve výrobních provozech apod. Možnost dodání s plnobarevným potiskem dle vlastního návrhu.
 • Magnetické tabule Silverboard Design se stříbrným povrchem - stylový a luxusní vzhled pro váš interiér.

2. Tabule Triptych

tabule triptychKřídlové tabule Triptych jsou nejčastěji dodávány do škol nebo výukových zařízení. Předpokládá se jejich velmi intenzivní používání, jsou proto vyrobeny z prémiových materiálů výhradně s< keramickým povrchem. Křídlové tabule je možné instalovat několika způsoby:

 • přímo na stěnu
 • na pružinový zvedací mechanismus
 • na pylony

Častým požadavkem jsou kombinace barev jednotlivých povrchů příp. tisk rastru.

3. Pylonové tabule

pylonová tabuleJak je z názvu patrné, tabule jsou upevněny mezi dvojici pylonů, ve kterých je zavěšeno protizávaží. Výhodou je přenesení hmotnosti tabule na podlahu a také volný prostor mezi pylony. Na stěnu mezi pylony lze umístit např. jednodílnou tabuli příp. interaktivní tabulí (pokud není možné jiné řešení). Na pylony lze zavěsit i křídlové tabule Triptych.

Varianty pylonových tabulí:

Dostupné jsou 3 barvy povrchů s možností výběru rastru.

4. Otočné, pojízdné tabule

otočná pojízdná tabuleDvojnásobná plocha na malém prostoru! Máte-li potřebu sdílet mnoho informací během školení nebo prezentace, otočná tabule je vhodným řešením. Je-li přední plocha tabule zaplněna, jednoduše ji otočíte a plynule pokračujete dále.
Otočné tabule s keramickým povrchem jsou vybaveny kolečky a robustním rámem s dlouhou odkládací policí. Jsou konstruovány pro velmi intenzivní zátěž s dlouhou životností.

V případě potřeby jsou možné kombinace barev povrchů a tisk rastru.

Ostatní typy tabulí

...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení