Jak vybrat tabuli?

Tabule a tabulové systémy jsou dostupné v celé řadě variant a naleznou uplatnění zejména ve školách, kancelářích, výrobních provozech apod. V následujícím textu vám nabízíme několik informací, které vám při výběru tabule mohou pomoci.

Povrch tabule

Důležitým kritériem při výběru tabule je povrch, který výrazně ovlivňuje její celkovou životnost a komfort použití. Základní druhy povrchů tabulí jsou:

 • keramický – tvoří jej dvouvrstvá glazura vypalovaná při teplotě cca 800°C. Tabule s keramickým povrchem snesou nejvyšší zátěž a jejich předpokládaná životnost je více než 50 let. Považujeme je za jedinou rozumnou volbu do školních učeben. Dostupné barvy jsou bílá, zelená, a tmavě šedá (antracit). Tabule s keramickým povrchem jsou magnetické.
  Všechny námi dodávané projekční tabule jsou vybaveny keramickým povrchem v matném provedení. Speciálním typem je pak keramický projekční povrch MICA.
  Záruka na smazatelnost keramického povrchu je 25 let.
 • lakovaný – vysoce kvalitní povrch pro intenzivní používání např. v kanceláři, výrobním provozu apod. Lakovaný povrch je dostupný v bílé barvě a je magnetický. Lakované magnetické tabule lze dodat s plnobarevným potiskem dle vlastního grafického návrhu.
 • MDF – povrch pro občasné použití, není magnetický. Většinou se používá u tabulí s dřevěným rámem.
 • sklo – velmi odolný a stylový povrch, vhodný i pro velmi intenzivní používání. Skleněné magnetické tabule jsou dostupné v několika barvách.

Typy tabulí

1. Jednodílné tabule

jednodílná tabuleTabule pro přímou montáž na stěnu. Jsou dostupné v mnoha rozměrech, v provedení s hliníkovým nebo dřevěným rámem. Doporučujeme zejména tabule s keramickým povrchem, které zaručují mnohaletý bezproblémový provoz.

 • Keramické tabule Softline – rám z eloxovaného hliníku s plastovými spojovacími rohy. Instalace je možná na šířku i na výšku. Příznivá cena a vysoká odolnost předurčují tyto tabule pro aplikace ve školách.
 • Keramické tabule Design jsou dostupné pouze s keramickým povrchem. Jejich předností je nižší hmotnost a propracovanější hliníkový rám. Doporučujeme je zejména do kanceláří a zasedacích místností nebo tam kde je důležitým parametrem hmotnost tabule.
 • Keramické tabule Woodlook - vysoce kvalitní tabule s hliníkovým rámem v dřevěných dezénech (ořech, dub, borovice).
 • Bezrámové tabule Frameless - stylové tabule pro vyjímečné interiéry kanceláří a zasedacích místností. Keramický povrch je magnetický a zaručuje dlouhou bezproblémovou životnost.
 • Projekční tabule – matný povrch umožňuje projekci s výrazným omezením tzv. hotspotu. Ideální varianta pro použití s interaktivními projektory. Projekční tabule jsou dostupné i ve variantě Triptych. Oba typy je možné instalovat na pružinový zvedací mechanismus.
  V naší nabídce naleznete mnoho modelů projekčních tabulí.
 • Magnetické tabule s lakovaným povrchem - jsou dostupné v provedení s dřevěným nebo hliníkovým rámem. Lze je doporučit pro intenzivní použití např. v kancelářích, domácnostech, ve výrobních provozech apod. Možnost dodání s plnobarevným potiskem dle vlastního návrhu.
 • Magnetické tabule Silverboard Design se stříbrným povrchem - stylový a luxusní vzhled pro váš interiér.

2. Tabule Triptych

tabule triptychKřídlové tabule Triptych jsou nejčastěji dodávány do škol nebo výukových zařízení. Předpokládá se jejich velmi intenzivní používání, jsou proto vyrobeny z prémiových materiálů výhradně s< keramickým povrchem. Křídlové tabule je možné instalovat několika způsoby:

 • přímo na stěnu
 • na pružinový zvedací mechanismus
 • na pylony

Častým požadavkem jsou kombinace barev jednotlivých povrchů příp. tisk rastru.

3. Pylonové tabule

pylonová tabuleJak je z názvu patrné, tabule jsou upevněny mezi dvojici pylonů, ve kterých je zavěšeno protizávaží. Výhodou je přenesení hmotnosti tabule na podlahu a také volný prostor mezi pylony. Na stěnu mezi pylony lze umístit např. jednodílnou tabuli příp. interaktivní tabulí (pokud není možné jiné řešení). Na pylony lze zavěsit i křídlové tabule Triptych.

Varianty pylonových tabulí:

Dostupné jsou 3 barvy povrchů s možností výběru rastru.

4. Otočné, pojízdné tabule

otočná pojízdná tabuleDvojnásobná plocha na malém prostoru! Máte-li potřebu sdílet mnoho informací během školení nebo prezentace, otočná tabule je vhodným řešením. Je-li přední plocha tabule zaplněna, jednoduše ji otočíte a plynule pokračujete dále.
Otočné tabule s keramickým povrchem jsou vybaveny kolečky a robustním rámem s dlouhou odkládací policí. Jsou konstruovány pro velmi intenzivní zátěž s dlouhou životností.

V případě potřeby jsou možné kombinace barev povrchů a tisk rastru.

Ostatní typy tabulí

...