Jak správně vybrat vitrínu?

Jak správně vybrat a koupit vitrínu.

V nabídce naleznete několik typů vitrín. Pro správný výběr vitríny je důležité sledovat několik parametrů a specifik.

1. Umístění vitríny -  venkovní vitríny jsou vyrobeny jinak než interiérové vitríny. Exteriérové vitríny mají náročnější zpracování co se týká odolnosti, interiérové vitríny jsou obvykle levnější.

2. Velikost - formáty vitrín jsou nejčastěji odvozeny dle počtu umístěných A4, výška a šířka je obvykle daná. Kvůli pantům nelze umístit stejnou vitrínu vertikálně i horizontálně.

3. Síla rámu - hloubkou profilu je charakterizována robustnost a pevnost vitríny. Interiérové vitríny mají spíše užší rám, exteriérové vitríny pak silnější.

4. Typ otevírání - vitríny mají obvykle křídlové dveře. V případě interiérových vitrín je možné vybírat i typy s posuvnými dveřmi, které jsou vhodné do prostor, kde nebrání průchodu kolemjdoucích. U velkoformátových exteriérových vitrín jsou pak dvířka výklopná na vzpěrách.

5. Směr otevírání křídlových dvířek - u některých vitrín je možné dveře stranově otočit bez použití nářadí - jedná se o řadu Tradition, Classic, Reference.

6. Vodotěsnost - některé exteriérové vitríny mají speciální vodotěsná těsnění a ochranu proti kondenzaci - jedná se o řadu Tradition, Classic, 1000 a 2000.

7. Osvětlení - u většiny exteriérových vitrín je možné dokoupení LED osvětlovací sady, některé vitríny mají LED osvětlení přímo zabudované.

8. Sloupky - u některých interiérových vitrín lze dokoupit stojan. Exteriérové vitríny jsou určeny k instalaci na zeď (plot) i na sloupky. Sloupky u menších formátů jsou na patky nebo k zabetonování. U větších formátů pouze k zapuštění. Sada sloupků obsahuje postranní sloupky, v případě řetězení se dokupuje pouze středový sloupek.

9. Barevný rám - u vitrín s barevným rámem (RAL) je potřeba počítat s delší dodací lhůtou (cca 4 týdny).

10. Vitríny jsou dodávány s bezpečnostním zámkem s dvěma klíči.

11. Zasklení - u většiny vitrín je dodáváno bezpečností plexisklo o tl. 4 mm. U exteriérových vitrín řady Classic, 1000 a 2000 je možnost dodávky s bezpečnostním sklem.

12. Protipožární úprava - u některých vitrín je možnost dodání v protipožární úpravě s certifikací B1 (EN 13501-1 Class C).

13. Možnost podkladu - u určitých interiérových vitrín je možný výběr podkladu: korek, textilie, magnetický podklad.