Jak správně vybrat vitrínu?

Jak správně vybrat a koupit vitrínu.

V nabídce naleznete několik typů vitrín. Pro správný výběr vitríny je důležité sledovat několik parametrů a specifik.

1. Umístění vitríny -  venkovní vitríny jsou vyrobeny jinak než interiérové vitríny. Exteriérové vitríny mají náročnější zpracování co se týká odolnosti, interiérové vitríny jsou obvykle levnější.

2. Velikost - formáty vitrín jsou nejčastěji odvozeny dle počtu umístěných A4, výška a šířka je obvykle daná. Kvůli pantům nelze umístit stejnou vitrínu vertikálně i horizontálně.

3. Síla rámu - hloubkou profilu je charakterizována robustnost a pevnost vitríny. Interiérové vitríny mají spíše užší rám, exteriérové vitríny pak silnější.

4. Typ otevírání - vitríny mají obvykle křídlové dveře. V případě interiérových vitrín je možné vybírat i typy s posuvnými dveřmi, které jsou vhodné do prostor, kde nebrání průchodu kolemjdoucích. U velkoformátových exteriérových vitrín jsou pak dvířka výklopná na vzpěrách.

5. Směr otevírání křídlových dvířek - u některých vitrín je možné dveře stranově otočit bez použití nářadí - jedná se o řadu Tradition, Classic, Reference.

6. Vodotěsnost - některé exteriérové vitríny mají speciální vodotěsná těsnění a ochranu proti kondenzaci - jedná se o řadu Tradition, Classic, 1000 a 2000.

7. Osvětlení - u většiny exteriérových vitrín je možné dokoupení LED osvětlovací sady, některé vitríny mají LED osvětlení přímo zabudované.

8. Sloupky - u některých interiérových vitrín lze dokoupit stojan. Exteriérové vitríny jsou určeny k instalaci na zeď (plot) i na sloupky. Sloupky u menších formátů jsou na patky nebo k zabetonování. U větších formátů pouze k zapuštění. Sada sloupků obsahuje postranní sloupky, v případě řetězení se dokupuje pouze středový sloupek.

9. Barevný rám - u vitrín s barevným rámem (RAL) je potřeba počítat s delší dodací lhůtou (cca 4 týdny).

10. Vitríny jsou dodávány s bezpečnostním zámkem s dvěma klíči.

11. Zasklení - u většiny vitrín je dodáváno bezpečností plexisklo o tl. 4 mm. U exteriérových vitrín řady Classic, 1000 a 2000 je možnost dodávky s bezpečnostním sklem.

12. Protipožární úprava - u některých vitrín je možnost dodání v protipožární úpravě s certifikací B1 (EN 13501-1 Class C).

13. Možnost podkladu - u určitých interiérových vitrín je možný výběr podkladu: korek, textilie, magnetický podklad.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení